• کشاورزی پایدار، محیط زیست پاک و غذای سالم
  • کشاورزی پایدار، ضرورت پیشرفت پایدار
  • کشاورزی پایدار، ضرورت پیشرفت پایدار
  • کشاورزی پایدار با همدلی و همزبانی
چهارشنبه 27 تیر ماه 1403
  اطلاعيه ها
قابل توجه مالکین تراکتور شهرستان خوانسار - دوشنبه 17 اردیبهشت ماه 1403
با عنایت به لزوم کارت سبز و دارا بودن پلاک انتظامی جهت دریافت سوخت تقاضا می گردد هر چه سریعتر نسبت به پلاکدار نمودن تراکتور خود با مراجعه به مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان اقدام نمایند. شایان ذکر است واگذاری پلاک انتظامی توسط پلیس راهور فقط تا ابتدای تابستان سال جاری صورت می گیرد.  

آغاز سرشماری آمار دام سبک و سنگین - دوشنبه 10 اردیبهشت ماه 1403
با توجه به آغاز سرشماری آمار دام سبک و سنگین در استان اصفهان و همزمان شهرستان خوانسار، از تاریخ 1403.02.08 کلیه پرورش دهندگان و بهره برداران انواع دام، نسبت به ثبت وضعیت دامداری و به روزرسانی آمار دام در سامانه اقدام نمایند. لازم به ذکر است ارئه هر نوع خدمات، تسهیلات و تخصیص نهاده در سامانه بازارگاه منوط به ثبت اطلاعات در سامانه مذکور می باشد. جهت ثبت نام و ورود به سامانه به اتحادیه تعاون روستایی خوانسار مراجعه نمایید. مشاهده اطلاعیه . . .   بيشتر...

قابل توجه باغداران عزیز - يكشنبه 17 دی ماه 1402
متاسفانه با توجه به اينكه در سال جاری با کاهش شدید نزولات جوی مواجه هستیم ، و مشخصا تغذيه چشمه ها و قنوات خوانسار وابسته به بارش برف می باشد و در حال حاضر از ابتدای سال زراعی، مجموع بارندگی باران و برف در شهرستان تنها ۶۰ میلیمتر بوده که نسبت به سال گذشته بیش از ۷۰ درصد کاهش داشته است .بنابراین احتمال بروز خشکسالی شدید و خطر خشکی در باغات در بهار و تابستان سال آینده وجود دارد ،لذا از همه باغداران تقاضا داریم به منظور جبران بخشی از خسارت احتمالی هر چه سریعتر نسبت به بیمه باغات( تنه و محصول ) اقدام نمایید. جهت بيمه باغات به دفتر صندوق بیمه محصولات کشاورزی روبروی بانک کشاورزی مراجعه نماييد.  

قابل توجه کشاورزان محترم شهرستان و روستاهای تابعه - شنبه 16 دی ماه 1402
ا توجه به وضعيت نامطلوب بارش ها در سال جاري و لزوم برنامه ريزي به موقع جهت مديريت خشكسالي پيش رو و كاهش خسارت هاي ناشي از آن لازم است كشاورزان محترم شهرستان هر چه سريعتر جهت ثبت كشت قراردادي (بيمه محصولات زراعي) به مديريت جهاد كشاورزي شهرستان مراجعه نمايند. بديهي است در صورت عدم ثبت كشت قراردادي مسئوليت جبران خسارت وارده به عهده كشاورز مربوطه مي باشد.لازم به ذكر است از مزاياي ديگر ثبت كشت قراردادي دريافت نهاده ها(كودهاي شيميايي ) جهت سال زراعي جديد مي باشد.  

تخصيص نهاده به واحدهاي پرورش اسب در سامانه بازارگاه شهرستان خوانسار - جمعه 17 آذر ماه 1402
بنا به گفته رئيس اداره توليدات دامي و گياهي شهرستان خوانسار، با توجه به تخصيص نهاده به واحدهاي پرورش اسب در سامانه بازارگاه مقتضي است نسبت به نصب ميكروچيپ و ثبت هويت گذاري و دريافت كد يكتا جهت ثبت در سامانه بازارگاه به مديريت جهاد كشاورزي (اداره توليدات دامي و گياهي ) مراجعه نمايند.  

آغاز سرشماری کلنی های زنبور عسل - دوشنبه 27 شهریور ماه 1402
با توجه به انجام سرشماری کلنی های زنبور عسل از تاریخ 1402/07/15 لغایت 1402/07/27 در سطح کشور، خواهشمند است زنبورداران محترم از تاریخ 1402/07/01 نسبت به دریافت و تکمیل فرم مربوطه از شرکت تعاونی زنبورداران اقدام نمایند.  

طرح فراخوان عمومي صدور سند مالكيت اراضي كشاورزي - سه شنبه 30 خرداد ماه 1402
مالكيت اراضي كشاورزي خود را با اخذ سند مالكيت تثبيت كنيد. اطلاعيه را مشاهده كنيد...   بيشتر...

هشدار: قوانین و مقررات واگذاری اراضی ملی و دولتی - يكشنبه 28 اسفند ماه 1401
به موجب قوانین و مقررات واگذاری اراضی ملی و دولتی: زمین های واگذاری قابل فروش و انتقال به غیر نمی باشد مگر با اجازه دولت و در صورت انجام هرگونه نقل و انتقال، زمین باز پس گرفته می شود. ‌اراضی واگذارشده به متقاضیان نباید بدون عذر موجه معطل بماند. ‌مستأجرین و گیرندگان اراضی ملی و دولتی حق تبدیل و تغییر کاربری، تفکیک و افراز اراضی واگذاری را ندارند و در صورت تخلف، علاوه بر پرداخت خسارت وارده، قرارداد فسخ و اراضی واگذاری خلع ید می گردد.  

تغییر کاربری اراضی زراعی و باغ ها در خارج از محدوده قانونی شهرها و شهرک ها - يكشنبه 28 اسفند ماه 1401
به منظور حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ ها و تداوم و بهره وری آنها، تغییر کاربری اراضی زراعی و باغ ها در خارج از محدوده قانونی شهرها و شهرک ها جز در موارد ضروری ممنوع می باشد.لازم به ذکر است مرجع تشخیص اراضی زراعی و باغ ها وزارت جهاد کشاورزی است و تشخیص موارد ضروری تغییر کاربری اراضی زراعی و باغ ها به عهده کمیسیون تبصره ۱ ماده ۱ مستقر در مدیریت امور اراضی استان می باشد. برخی از مصادیق تغییر کاربری غیر مجاز عبارتند از: دیوارکشی اراضی، ایجاد بنا و تأسیسات، پی کنی، خاکبرداری و خاکریزی، گود برداری، برداشت یا افزایش شن و ماسه، استقرار کانکس و آلاچیق، ایجاد سکونتگاههای موقت، محوطه سازی (شامل سنگفرش و آسفالت کاری، جدول گذاری، سنگ ریزی و موارد مشابه) و...  

صدور گواهی حمل بهداشتی
سازمان دامپزشکی کشور به اطلاع کلیه دامداران و اتحادیه ها و تعاونی های دامپروری و ... می رساند بر اساس قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مبنی بر رصد و پایش کالاهای تحت نظارت وزارت جهاد کشاورزی، صدور گواهی حمل بهداشتی - قرنطینه ای جهت تردد دام (گاو، گاومیش، گوسفند، بز، اسب و ...) از تاریخ 98/10/15 منحصرا جهت دام های دارای پلاک صورت می گیرد. لذا کلیه بهره برداران موظف هستند با مراجعه به اتحادیه های دامپروری و معاونت امور دام استانها نسبت به ثبت واحدهای مربوطه و پلاک گذاری دام اقدام نمایند.
بدیهی است کلیه کشتارگاه های دام، شماره پلاک دام های کشتاری را در سامانه سازمان دامپزشکی ثبت خواهند کرد  

سرشماری زنبورستانهای کل کشور - دوشنبه 07 شهریور ماه 1401
قابل توجه زنبورداران محترم: با توجه به انجام سرشماری سراسری کلنی های زنبور عسل در کل کشور، از تاریخ 16 لغایت 28 مهرماه سال 1401 جهت تکمیل فرم درخواست سرشماری به شرکت تعاونی زنبورداران مراجعه نمایید.  

هویت گذاری و بیمه دام - شنبه 14 اسفند ماه 1400
بر اساس دستورالعمل وزارت جهاد کشاورزی، سازمان جهاد کشاورزی استان و مصوبات ستاد بیمه شهرستان از این پس کلیه اقلام یارانه دار اعم از خوراک دام و جو با نرخ دولتی صرفا به دامدارانی تعلق می گیرد که نسبت به هویت گذاری (پلاک کوبی) و بیمه دام های خود اقدام نموده اند.
لذا از کلیه دامداران عزیز درخواست می شود جهت جلوگیری از قطع سهمیه خود در اولین فرصت نسبت به هویت گذاری و تکمیل مراحل صدور بیمه نامه دام های خود اقدام نمایند.  

بخشودگي جرايم تسهيلات - چهارشنبه 28 مهر ماه 1400
قابل توجه بهره برداران بخش كشاورزي
با عنايت به مصوبه هيئت محترم وزيران و با توجه به نامه بانك مركزي (بند ز تبصره 2 قانون بودجه سال 1400)، بهره برداراني كه از بخش كشاورزي تسهيلات دريافت نموده اند و سررسيد آن از ابتداي سال 94 لغايت پايان سال 99 مي باشد و از بخشودگي ها و تبصره ها تاكنون استفاده ننموده اند (بند خ ماده 33) مي توانند با مراجعه به بانك عامل، از بخشودگي (فقط ديركرد) بهره مند و نسبت به تمديد وام خود اقدام نمايند  

*** اطلاعيه مهم: سوزاندن بقایای گیاهی***
به اطلاع كليه شهروندان ميرساند بر اساس ماده 20 قانون هواي پاك مصوب مورخ 25/04/96، انباشت پسماندهاي بيمارستاني و صنعتي در معابر عمومي و فضاي باز يا سوزاندن آنها و انباشتن پسماندهاي خانگي و ساختماني در معابر عمومي و فضاي باز خارج از مكانهاي تعيين شده توسط شهرداري ها و دهياريها يا سوزاندن آنها و همچنين سوزاندن بقاياي گياهي اراضي زراعي پس از برداشت محصول ممنوع بوده و متخلف حسب مورد به جزاي نقدي درجه شش موضوع ماده (19) قانون مجازات اسلامي محكوم مي شود.  

نگهداري شترمرغ
***قابل توجه كشاورزان، دامداران و . . . شهرستان خوانسار***
نگهداري و پرورش شترمرغ به صورت خانگي و در محل پرورش دام بدون بدون مجوز، غيرقانوني بوده و از طريق مراجع قانوني قابل پيگيري مي باشد.  

مزرعه شترمرغ
اولین مزرعه پرورش و تولید شترمرغ و جوجه شترمرغ در خوانسار با تولید محصولات خود شروع به کار کرد.
شترمرغ دلژين - مدرسي 09132721039  

قابل توجه باغداران و متقاضيان احداث باغ
در هنگام خريد به چه نكاتي توجه مي كنيد؟
آيا با طريقه انتخاب نهال آشنايي داريد؟
نهال خود را از كجا تهيه مي كنيد؟
  بيشتر...

***قطع غیر مجاز درختان***
قابل توجه عموم مردم
به استناد مصوبه جلسه مورخه 22/12/97 شورای محترم حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی شهرستان خوانسار، قطع هر گونه درخت باغی و یا غیر باغی اعم از مثمر و غیر مثر و همچنین حمل چوب بدون اخذ مجوز ممنوع بوده و نیازمند اخذ مجوز است. فلذا متقاضیان قبل از قطع اشجار نسبت به اخذ مجوز کتبی از مدیریت جهاد شهرستان و جهت حمل آن از اداره منابع طبیعی و آبخیزداری اقدام نمایند.  

ورود |عضويت
  نظرسنجي
درباره پرتال ما نظر بدهيد:

 

تعداد جوابها : 172

بسيار خوب : 55%
خوب : 5%
متوسط : 2%
ضعيف : 37%

  ارسال  
  كاربران حاضر در پورتال
كاربران فعال بازديد كنندگان فعال :
Visitors بازديد ها: 516
Members اعضاء: 0
مجموع كاربران مجموع: 516

بازديد ها بازديد ها :  
Visitors بازديد هاي كل: 2408554
Visitors بازديد هاي امروز: 1099
Visitors بازديد هاي ديروز: 681
پرتال سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان
Ariana Informatics Group - گروه داده ورزي آريانا